znak eu msmt

Sdílené zkušenosti projekt MAP I

Exkurze do ZŠ Kunratice - metody aktivního učení

čtvrtek, 04 květen 2017

Datum, čas a místo konání akce:

  • Organizátor: MAS Holicko o.p.s.

Dne 3. května 2017 jsme se v rámci MAPu pro SO ORP Holice zorganizovali exkurzi do ZŠ Kunratice pro partnery MAP. Zúčastnilo se celkem 18 pedagogů ze 4 ZŠ (z celkových 8 ZŠ na území Holicka).

Tato základní škola je modelovou školou projektu "Pomáháme školám k úspěchu", který již několik let patří k nejvýznamnějším aktivitám v oblasti vzdělávání v České republice. Pedagogové ZŠ Kunratice se od roku 2007 zabývají metodami aktivního učení, cíleným plánováním, rozvojem dovedností klíčových kompetencí a v poslední době zejména rozvojem gramotností žáků. Ve své práci dosahují velmi dobrých výsledků a to i vzhledem k tomu, že došlo ke změně školní kultury, která vychází z týmové spolupráce učitelů, ze společného plánování – společného učení – společné vyhodnocování dopadů učení na žáky (3xS).

Cílem absolvovaného vzdělávacího programu bylo umožnit účastníkům zažít metody aktivního učení, sledovat využívání modelu 3xS, aktivně se zapojit do vyhodnocování dopadů učení a rozpoznávání na důkazech učení, že učení proběhlo. Účastník zároveň získá teoretický vhled do problematiky vlastní výuky žáka dle svých potřeb (např. využívání popisného jazyka, problematika stanovování vyučovacích cílů, práce s důkazy o učení, formativní hodnocení, apod.).

Naposledy změněno čtvrtek, 13 prosinec 2018 11:52

Hledat